Miód faceliowy pozyskany w Rodzinnej Pasiece Stępień, z którą współpracujemy od kilku lat. Prowadzi ją Pani Teresa wraz z mężem i dorosłymi już dziećmi, przy pasiece pomagają też wnukowie. Pasieka działa na terenie województwa świętokrzyskiego, w niewielkiej miejscowości Bidziny. Dominuje tam rolnictwo, stąd na polach i w lasach pszczoły oblatują liczne pożytki. Jednym z nich jest facelia błękitna, która stanowi wartościowe źródło nektaru i pyłku dla pszczół.
Miód z nektaru facelii nazywany jest królewskim miodem. Ma przyjemny i łagodny smak, można wyczuć w nim lekką kwaskowatość. Ma jasnożółtą barwę w stanie płynnym, a wraz z naturalną krystalizacją znacznie jaśnieje i staje się jasnokremowy lub biały. Miód ten dość długo krystalizuje.
Miód faceliowy doskonale wzmacnia organizm, a dzięki przyjemnemu smakowi jest bardzo często wybierany przez dzieci. Poleca się go w okresie wzmożonego wysiłku fizycznego i umysłowego, po przebytych chorobach. Odżywia serce, poprawia działanie układu krwionośnego. Działa antybakteryjnie i odżywczo, stąd wykorzystuje się go także w kosmetykach naturalnych.

Świeca woskowa baranek (6 cm)
Miód pomarańczowy (500 g)
Mydło glinkowe - zielona glinka (95 g)
Świeca woskowa kokoszka (7,5 CM)
Len mielony z propolisem (kapsułki 60 szt.)
Miód z truskawkami (400 g)
Miód z kakao (400 g)
Świeca woskowa zajączek (7 cm)
Receptura ziołowa „Nerki" (150 g)
Miód z czarną porzeczką (400 g) 


