Mniszek lekarski jest znaną rośliną, której właściwości lecznicze wykorzystywane są na wiele sposobów. Z jego korzeni i kwiatów powstają ziołowe herbatki, a z nektaru pyszny miód. W pasiece Pana Tomasza Zarzyckiego znajdziemy jeszcze inne zastosowanie tej rośliny. Pan Tomasz podaje swoim pszczołom napar z mniszka wymieszany z miodem, z których pszczoły produkują ziołomiód. Jest to produkt pszczeli, który nie jest typowym miodem z nektaru i spadzi. Choć produkują go pszczoły i znajdziemy w nim enzymy od nich pochodzące to jego skład różni się od miodu.
W ziołomiodzie są składniki,które pochodzą z naparu z korzeni mniszka. Ma on dzięki temu więcej substancji korzystnych dla zdrowia i badania potwierdzają jego większą skuteczność leczniczą w porównaniu do miodu. Ten ziołomiód poleca się na problemy z układem żółciowym-ma działanie odtruwające, żółciopędne, obniża cholesterol. Zawiera związki o działaniu przeciwgrzybiczym i przeciwwirusowym.

Miód pomarańczowy (500 g)
Miód z pyłkiem i propolisem (400 g)
Miód z pokrzywą (400 g)
Zestaw aniołków z wosku pszczelego - magnesy (10 cm, 7.5 cm i 6 cm)
Pasta do zębów na bazie miodu manuka MGO 400+, propolisu bio30 i olejku manuka
Świeca woskowa zajączek (7 cm)
Miód mandarynkowy (270 g) 


