Miód wielokwiatowy został pozyskany przez Tomasza Baczewskiego prowadzącego Nadbużańską Pasiekę Wędrowną. Jest ona położona w niewielkiej lubelskiej wsi Wołczyny. Różnorodna, niezanieczyszczona przyroda stanowi wspaniałe miejsce pracy pszczół.
Jest to miód letni, uzyskiwany z jagód, jeżyn, kruszyny, czarnej borówki oraz kwiatów łąkowych. W smaku łagodny i słodki, o barwie jasnobrązowej. Ulega naturalnej krystalizacji, po której zmienia konsystencję z gęstego syropu na stałą, kremową.
Dzięki dużej zawartości węglowodanów miód wielokwiatowy polecany jest w stanach zmęczenia fizycznego i psychicznego. Wzmacnia odporność i poprawia przemianę materii. Jest wykorzystywany w kosmetyce, wykazuje działanie antybakteryjne i nawilżające.
Zobacz relację z wizyty Wcinaj miód! w pasiece Tomasza Baczewskiego














